Vitajte na Slovensku, krajine priateľstva

Autor: Juraj Mihaľov | 10.6.2014 o 9:54 | Karma článku: 4,70 | Prečítané:  964x

Slovensko, srdce Európy, krásna krajina kde je priateľstvo povýšené nad šikovnosť, pracovitosť či poctivosť. Vitajte v krajine, kde ľudia boli nespokojní ale všetko sa zmenilo roku 1989. Zástupom Slovenských občanov sa ubližovalo. Dostávali byty, povinne museli pracovať, príživníctvo bolo trestným činom a všetko bolo štátne. Existovali však jasne fungujúce pravidlá. Zmena k lepšiemu však prišla. Socialistický režim sa dal na ústup a Slovenský národ ucítil vôňu slobody. Konečne môžme ísť kam chceme, za čo chceme a môžme robiť slobodné rozhodnutia, v rámci zákona. Priateľstvo sa stalo viac ako len pojem. Priateľstvo Vás dokáže uživiť lepšie ako práca, priateľstvo je dedičné a postará sa o Vás a Váš rod, vaše deti a deti ich detí.

Rozdelil sa štátny majetok, patrí predsa ľuďom. Šikovnejší sa dokázali podeliť. Vznikli skupiny priateľov ktorí vedia čo to o hodnote priateľstva. Priatelia sú na Slovensku všade, majitelia firiem, majitelia barov, podnikov, politici, lekári a ďalší, ktorí vždy pomáhali svojim priateľom. Rozdelený štátny majetok sa stal súkromným. Drvivá väčšina podnikov sa logicky predala, pretože s podnikmi takých rozmerov nemali ich majitelia skúsenosti. Urobili to, čo sa dalo očakávať, predali ich a seba zabezpečili na generácie dopredu. Sloboda zrazu chutí lepšie, dobre sa hospodári ak je človek kamarát. Ľudia majú slobodu, môžu robiť prakticky čokoľvek. Slovenský národ je v šoku, je ochromený prívalom tejto slobody. Môže počúvať západnú hudbu a može tvoriť, vravieť čo len chce. To, že obyčajného človeka nikto nepočúva, pretože všetci majú svoje starosti, nie je podstatné. Za jeho chrbtom sa nedeje nič zlé, len sa chcú priblížiť ku západu. Veď Amerika je naša budúcnosť, náš vzor, ku ktorému je potrebné byť čo najbližšie. 25 rokov po prevrate, by sa asi len zlomok z ľudí bil do pŕs a cengal kľúčmi na námestiach po celej krajine. Skupiny priateľov, ktoré majú moc robiť ozajstné rozhodnutia sa majú skvelo, provízie za obchody či privatizáciu sú nemalé. Držia spolu a kujú plány ako svoje priateľstvá nepokaziť a ako udržať na uzde tátoša menom Slovensko. Predtým ste mali byt, prácu, istotu, spolupatričnosť. Teraz máte slobodu a strach, či zajtra na vás vaša práca počká. Na každom rohu Slovenska však platí jedno pravidlo, ktoré z nás robí najpriateľskejší národ, pravidlo známostí a priateľstva.

Držte si preto svojich priateľov blízko a nepriateľov ešte bližšie, pretože to, je jediná šanca ako byť na Slovensku úspešný.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?